Oferta Dieci
Utworzona 03/07/2009, 22:10:32
Oferta DieciNa polskim rynku ładowarek teleskopowych duże znaczenie odgrywa także włoski producent – fi rma Dieci.
Ofi cjalnym dystrybutorem maszyn Dieci w Polsce jest fi rma Ditta-Seria. Dieci ma szeroką paletę około 40 ładowarek teleskopowych. Modele kształtują się od najmniejszego Apollo 25.6 do najcięższego o nazwie Pegasus 40.25. Małe Apollo, Dedalus o maks. wysokości podnoszenia 6,7 m oraz ze względu na małe gabaryty i zwrotność, wykorzystywane są np. do pracy w magazynach. Maszyny obrotowe Dieci oferuje pod wspólną nazwą Pegasus. Seria ta obejmuje 8 modeli o udźwigu maksymalnym, wynoszącym od 4 do 7 ton i wysokości od 11 do 25 m. W przypadku tych modeli ramię teleskopowe wraz z kabiną operatora obraca się dookoła własnej osi.
Cała seria maszyn Pegasus napędzana jest silnikami fi rmy Perkins o mocy 106 kW. Dwuzakresowa przekładnia
hydrostatyczna umożliwia poruszanie się z maksymalną prędkością 40 km/h. W przypadku ładowarki o największym zasięgu w górę, wynoszącym 25 m, udźwig maksymalny na tej wysokości wynosi 1,7 tony. Z kolei, gdy maszyna nie zostanie rozstawiona na czterech hydraulicznych podporach, maksymalna wysokość podnoszenia spada do 21 m, a udźwig do 1,5 ton. Wszystkie ładowarki Pegasus wyposażone są w cztery koła skrętne, trzy tryby skrętu oraz tzw. „psi chód”. Jednym z ważniejszych parametrów pracy ładowarek teleskopowych jest ich poziomy zasięg w przód. Ma to znaczenie np. przy podawaniu palet z cegłami do wnętrza budynku.
Ostatnio fi rma wprowadziła na rynek nowy model o nazwie Hercules 120.10. Ta ładowarka teleskopowa osiąga wysokość podnoszenia 10 m, a jej maksymalny udźwig to 120 ton. Do napędu wykorzystano czterocylindrowy
silnik diesla marki Perkins o mocy 106 kW. Ze względu na mbardzo duży udźwig maszyna często wykorzystywana jest przy montażu płyt betonowych.
źródło:forum-budowlane.pl