Targi & Wydarzenia

SaMoTer 2017 : strategiczne targi dla międzynarodowych firm

30/08/2016 16:44:15
ECI - 30/08/2016 16:44:15 - autorstwa
Targi & Wydarzenia
Case

30 edycja włoskich targów SaMoTer zaprezentuje duże firmy produkujące maszyny robót publicznych takie jak Komatsu, Case CE i Hyundai. Główni aktorzy branży budowlanej będą obecni na wydarzeniu, które odbędzie się w Weronie od 22 do 27 lutego 2017 roku. Firma Kobelco przedstawi swoje maszyny na tych targach po raz pierwszy.

SaMoTer 2017 : strategiczne targi dla międzynarodowych firm

Od 1964 roku targi  SaMoTer są referencją we Włoszech w branży maszyn budowlanych. W  tym samym czasie targi  Asphaltica poświęcone robotom drogowym odbędą się w Weronie.

Case CE, Kobelco, Hyundai i Komatsu obecne

W tegorocznej edycji tych czterech znanych producentów zaprezentuje swoje nowości. Dla organizatorów wydarzenia obecność tych konstruktorów maszyn budowlanych jest pozytywnym znakiem. Oznacza to, że duże międzynarodowe firmy chcą zainwestować w rynek włoski.

Kierownik handlowy  Case Construction Equipment zaznacza, że włoski rynek maszyn budowlanych zanotował wzrost o 28 % w 2015 roku w stosunku do poprzedniego roku.  Amerykańska firma Case już zainwestowała w kraju instalując dwa zakłady produkcyjne na jego terytorium.

Dla Hyundai, ten rodzaj targów pozwala na fizyczny kontakt z klientem. Wydarzenie to pozwoli na rozszerzenie swojej reputacji w tym kraju.

Po raz pierwszy firma Kobelco będzia obecna na targach.  W oczach tej firmy Włochy reprezentują nowy strategiczny rynek. W ciągu ostatnich miesięcy firma zaznacza, że sprzedaż mini-koparek i maszyn robót publicznych znacznie wzrosła. Podczas trwania targów marka chce położyć nacisk na swoje koparki idealnie przystosowane do prac zapobiegających powodziom.

Komatsu również wierzy w możliwości rozwoju na rynku włoskim. Marka wykorzysta wydarzenie do zaprezentowania swoich nowych produktów.

Pozytywna krzywa dla rynku maszyn budowlanych we Włoszech

W czasie ostatnich czterech miesięcy 2016 roku  na rynku maszyn budowlanych eksport reprezentował  816,7 milionów euro czyli wzrost o  1,8% w stosunku do tego samego roku okresu ubiegłego roku. Natomiast import maszyn budowlanych reprezentuje  210,3 milionów euro co oznacza wzrost o  13,8%.

Komentarze

J
, Dnia 12/09/2016 07:25:52
Proszę o informację na temat uczestników wystawy

Aktualności na bieżąco

Prosimy czekać...