Nowości Maszyny Budowlane i Budownictwo

Caterpillar prezentuje swoją nową równiarkę 14M3

09/09/2016 11:06:21
ECI - 09/09/2016 11:06:21 - autorstwa
Nowości Maszyny Budowlane i Budownictwo
Caterpillar

Najnowsza równiarka CAT prezentuje zalety w zakresie mocy, komfortu i bezpieczeństwa. Maszyna pozwala na większą oszczędność paliwa niż poprzednie modele. Ta równiarka nowej generacji została stworzona z myślą o ciężkich konstrukcjach, o pracach drogowych i ogólnych pracach budowlanych. Maszyna jest łatwa w użytkowaniu, jej sterowanie pozwala na precyzyjną pracę a kabina oferuje lepszą widoczność.

Caterpillar prezentuje swoją nową równiarkę 14M3

Wytrzymałe podwozie

Podwozia równiarek  Caterpillar 14M3  są ze stali aby łatwiej absorbować szoki podczas różnych operacji. Tylna część podwozia jest wyposażona w dwa zderzaki i szerokie płyty ochronne. W ten sposób podczas najbardziej niebezpiecznych operacji ta nowa równiarka Caterpillar jest bardziej wytrzymała niż poprzednie modele.

Mocniejszy silnik dla wydajniejszych operacji

Równiarka 14M3 jest wyposażona w silnik  Cat C13 ACERT który jest następcą silnika C11 . Model dysponuje trybem  ECO który pozwala na optymizację oszczędności paliwa maszyny budowlanej. Silnik odpowiada na wymogi normy Etape IV, jest on również dostępny w trzech wersjach aby dostosować się do norm obowiązujących w różnych regionach świata.

Skrzynia biegów łatwa w adaptacji

Skrzynia biegów 8F/6R  dostosowuje się do prac wykonywanych przez maszynę. W dodatku  APECS (Advanced Productivity Electronic Control System) poprawia przyspieszenie podczas zmiany biegów. Równiarka jest również wyposażona w system detekcji ładunku aby pozwolić na precyzyjną kontrolę lemiesza maszyny.

Ułatwiona praca i lepsza widoczność

Technologie Cat Grade i Cross Slope używane już w innych maszynach marki  ułatwiają pracę na placach budowy. Te systemy pozwalają operatorowi na pozostanie na swoim torze. Kabina równiarki jest większa i posiada duże szyby co zwiększa widoczność operatora.  Dla bezpieczeństwa równiarka 14M3 może być wyposażona w kamerę cofania z tyłu maszyny.

Komentarze

Aktualności na bieżąco

Prosimy czekać...