Nowości Maszyny Budowlane i Budownictwo

Hyundai prezentuje swoją nową koparkę gąsienicową: HX480 L

30/09/2016 17:22:04
ECI - 30/09/2016 17:22:04 - autorstwa
Nowości Maszyny Budowlane i Budownictwo

Konstruktor maszyn ogłosił wprowadzenie na rynek swojej nowej koparki gąsienicowej. Ekonomiczna, ekologiczna i skuteczna , ta nowa koparka o wadze 49 500 kg będzie mogła poruszać się na najbardziej wymagających placach budowy.

Hyundai prezentuje swoją nową koparkę gąsienicową: HX480 L

Oszczędność energii : priorytet dla  Hyundai

Najnowsza koparka gąsienicowa  Hyundai HX480 L, która dopiero co zeszła z linii produkcyjnej jest wyposażona w silnik przyjazny dla środowiska. Spełnia on wymagania normy środowiskowej Phase IV, gwarantując w ten sposób zmniejszenie emisji cząstek tlenku azotu w spalinach. W dodatku silnik osiąga moc 444 KM.

Nowa gama koparek  HX jest wyposażona we wskaźnik  « ECO » pozwalający operatorowi ekonomiczniejsze zarządzanie maszyną. Ten wskaźnik znajdujący się na ekranie dotykowym koparki  Hyundai zmienia kolor w zależności od momentu obrotowego i wydajności energetycznej. Wskaźnik ten pozwala również kierowcy na otrzymanie informacji o zużyciu paliwa wyświetlając średnią i całkowitą ilość paliwa zużytego podczas operacji. Dzięki temu systemowi Hyundai pokazuje że koparka może zaoszczędzić nawet do  9% paliwa w stosunku do serii 9A.

Dostęp do układu zasilania został ułatwiony ponieważ zbiornik  DEF/AdBlue® jest łatwo dostępny w środku skrzynki z narzędziami. Dodatkowy moduł  DEF/AdBlue® znajduje się z boku zbiornika paliwa co ułatwia konserwacje i zmianę filtra.

Nowa HX480 L i inne modele serii  HX mogą zatrzymać silnik podczas gdy koparka pracuje na zwolnionych obrotach. Ten system działający już na wielu innych koparkach pozwala na oszczędność zużycia paliwa i na ograniczenie szkodliwych emisji. Co do funkcji związanych ze środowiskiem, Hyundai wprowadził inteligentny system kontroli energii. Technologia ta zarządza bezpośrednio mocą koparki w zależności od środowiska pracy.

Ulepszone systemy bezpieczeństwa

Nowy system monitorujący panoramiczny i widok wirtualny na 360° na ekranie 8 calowym zostały włączone do wyposażenia nowej koparki  Hyundai. System ten jest zdolny do wykrycia rzeczy w obszarze pracy maszyny.

Zmieniony design, który faworyzuje prace operatorów

Design koparek serii HX został zmieniony w celu polepszenia bezpieczeństwa. Szyba maszyny jest szersza. Drzwi ze strony kierowcy można łatwiej otworzyć z wewnątrz dzięki dodatkowej rampie.  Hyundai zapewnia, że wnętrze nowej kabiny posiada  13% dodatkowej przestrzeni w stosunku do serii  9A. Aby zagwarantować komfort operatora kabina jest również wyposażona w system klimatyzacji pozwalający na lepszą cyrkulację powietrza wewnątrz.

Komentarze

Aktualności na bieżąco

Prosimy czekać...