Targi & Wydarzenia

Case prezentuje swoją nową ładowarkę dla recyklingu

20/12/2016 11:38:31
ECI - 20/12/2016 11:38:31 - autorstwa
Targi & Wydarzenia
Case

Podczas targów Pollutec, które odbyły się w Lyonie od 29 listopada do 2 grudnia 2016, konstruktor maszyn budowlanych zaprezentował ładowarkę specjalnie stworzoną dla sektora recyklingu. To na stoisku Iveco odwiedzający mogli odkryć ładowarkę 721F WH połączoną z Daily 70C14G GNC wyposażoną w wywrotkę dla odpadów organicznych.

Case prezentuje swoją nową ładowarkę dla recyklingu

Ładowarka dostosowana do trudnych warunków

Przemysł odpadów i recyklingu wymaga surowych reguł bezpieczeństwa. To dlatego ładowarka  721 F dysponuje technologią  HI-eSCR i funkcjonuje bez systemu EGR i bez filtru cząstek.

Maksymalna temperatura gazów wydechowych jest niższa o 200° od tej z systemem z filtrem cząstek. Pozwala to maszynie na bezpieczne poruszanie się przy materiałach łatwopalnych i podczas manipulacji w centrach recyklingu drewna.

W dodatku ładowarka 721 F WH została pomyślana w taki sposób aby absorbować szoki dzięki 16 punktom ochronnym. Jest ona wyposażona w ochronę na poziomie podwozia z przodu i z tyłu jak również przedniej szyby. Nowe wzmocnione osie i całkowite opony pozwalają jej na zachowanie równowagi w każdych warunkach.

Tablica rozdzielcza informuje na bieżąco kierowcę o zużyciu paliwa jak również o ogólnym stanie maszyny. Co do wydajności energetycznej ładowarka jest wyposażona w silnik 6,7 litrowy używający technologię SCR.

Co do komfortu, kabina zawiera cały szereg dyspozytywów, które zmniejszają infiltrację kurzu, dymu i innych odpadów. Duże szyby pozwalają na optymalny widok na łyżkę i operacje wykonywane przez maszynę.

Case angażuje się w zarządzanie odpadami

Już podczas Bauma 2016, konstruktor przedstawił kilka maszyn zajmujących się odpadami. Na przykład marka zaprezentowała swoją nową koparkę  CX290D MH, jak również ładowarkę kołową i spycharkę  1650M i 2050M przeznaczoną na wysypiska.

Komentarze

Aktualności na bieżąco

Prosimy czekać...