/themes/plugins/fancybox/css/fancybox.css
Menu główne
Przydatne informacje
Kupić
Sprzedać
Przydatne linki
À propos de Via Mobilis
Dzień dobry, wprowadź swoje hasło
  Zamieść ogłoszenie
Moja strefa

Wozidła używane

 579 ogłoszeń wywrotki używane

CIEKAWE
Wyświetlanie 1 z 28
<<
<
1 2 3 4 5
>>

Największe marki wozidło :

Volvo, Caterpillar, Ausa, Thwaites, Terex, Komatsu, Bell, Wacker Neuson
Zdjęcie wozidło

Wozidło lub dumper to pojazd przeznaczony do transportu dużych ilości materiałów (ziemia, gruz…) na placach budowy, w kopalniach i kamieniołomach. Istnieją różne typy wozideł : sztywne, przegubowe, mini-wozidło, wozidło gąsienicowe.

Wozidła sztywne to największe modele : są używane w kamieniołomach i odsłoniętych kopalniach. Mocne, ich ładowność może osiągnąć kilkaset ton : przykładem są wozidła Liebherr T282B i Cat 797F. Wozidła przegubowe, o mniejszym gabarycie są łatwiejsze w manewrowaniu. Mogą poruszać się po trudnym terenie dzięki konfiguracji z napędem na cztery koła, zazwyczaj wozidło przegubowe ma konfigurację 6×6. Stworzone przez Volvo w latach 1960, wozidło przegubowe jest wykorzystywane do prac drogowych, transportu w kamieniołomach i do prac budowlanych.

Wozidła gąsienicowe poruszają się dzięki gąsienicom w przeciwieństwie do innych typów wozideł wyposażonych w koła. Mogą one poruszać się po naprawdę trudnych powierzchniach. Mini-wozidła, bardzo zwrotne mogą przewozić setki kilogramów.

Głównym wyposażeniem wozidła jest skrzynia, zazwyczaj ze stali wzmocnionej. Niektóre wywrotki budowlane mogą spełniać takie same funkcje jak wozidło.

Na Europa-Maszyny.pl konsultuj ogłoszenia używanych wozideł: Ausa, Volvo C.E., Cat, Terex, Komatsu, MAN, Benford.

Europa-Maszyny.pl to portal ogłoszeniowy używanych sprzętów robót publicznych, nowych lub powypadkowych

Giełda pozwalająca na kontakt między sprzedawcami i kupującymi (kupno / sprzedaż / wynajem długoterminowy) z rynku maszyn budowlanych.


Inne strony grupy :