/themes/plugins/fancybox/css/fancybox.css
Menu główne
Przydatne informacje
Kupić
Sprzedać
Przydatne linki
Potrzebujesz pomocy ?
Dzień dobry, wprowadź swoje hasło
  Zamieść ogłoszenie
Moja strefa
Zaloguj się
Jesteś pierwszy raz na tej stronie?

Koparki używane

 4 605 ogłoszeń koparki używane

CIEKAWE
Wyświetlanie 1 z 220
<<
<
1 2 3 4 5
>>

Największe marki koparka :

Caterpillar, Komatsu, Volvo, Hitachi, Kubota, JCB, Liebherr, Yanmar
Zdjęcia koparka

Koparka, to maszyna budowlana używana do robót ziemnych. W pracach budowlanych służy ona do pogłębiania terenu i oddzielania urobku od gruntu. W zależności od osprzętu może ona również wiercić podłoże, manipulować matariałami, przecinać metale…

Koparka składa się z podwozia na gąsienicach lub kołowego, z silnika, wieżyczki obrotowej, kabiny i przegubowego ramienia złożonego z wysięgnika i siłownika. Często wyposażone w tylną łyżkę , ramię może wykorzystywać różny osprzęt : młot hydrauliczny, świder, łyżkę ażurową, nożyce, chwytak, rozdrabniacz… przymocowane za pomocą szybkozłącza mechanicznego lub hydraulicznego.

Koparki gąsienicowe to najmocniejsze modele ; są wśród nich koparki kopalniane , które są największymi istniejącymi modelami koparek. Koparki kołowe są łatwiejsze w manewrowaniu ale posiadają mniejszą moc. Mini-koparki są używane na małych placach budowy np. u osób fizycznych. Istnieją również koparki stworzone do specyficznych zadań : koparki przemysłowe (do odpadów i złomu), koparki wyburzeniowe (wyposażone w specyficzne narzędzia), koparki szynowo-drogowe (prace kolejowe), koparki kroczące (do prac na terenach pochyłych i górzystych).

Stworzona pod koniec XIX wieku, koparka hydrauliczna zastąpiła koparkę linową, która jest coraz rzadziej używana w dzisiejszych czasach.

Konsultuj ogłoszenia używanych koparek na stronie Europa-Maszyny.pl. Wybierz spośród marek Cat, Komatsu, Hitachi, Volvo, Liebherr, Doosan i JCB.

Europa-Maszyny.pl to portal ogłoszeniowy używanych sprzętów robót publicznych, nowych lub powypadkowych

Giełda pozwalająca na kontakt między sprzedawcami i kupującymi (kupno / sprzedaż / wynajem długoterminowy) z rynku maszyn budowlanych.


Inne strony grupy :