/themes/plugins/fancybox/css/fancybox.css
Menu główne
Przydatne informacje
Kupić
Sprzedać
Przydatne linki
À propos de Via Mobilis
Dzień dobry, wprowadź swoje hasło
  Zamieść ogłoszenie
Moja strefa
Zaloguj się
Jesteś pierwszy raz na tej stronie?

Ładowarki używane

 1 703 ogłoszeń maszyny do robót ziemnych z łyżką używane

CIEKAWE
Wyświetlanie 1 z 82
<<
<
1 2 3 4 5
>>

Największe marki ładowarka :

Caterpillar, Volvo, Komatsu, Liebherr, JCB, Bobcat, Hitachi, Case
Zdjęcie Ładowarka

Ładowarka to maszyna do robót ziemnych służąca do odspajania gruntu, załadunku i transportu materiałów na krótkich dystansach. Ładowarki są często używane do wypełniania wywrotek budowlanych na placach budowy.

Ładowarka może być gąsienicowa (najmocniejsze modele) lub kołowa (modele łatwiejsze w manewrowaniu) ; istnieją również mini-ładowarki przeznaczone do mniejszych prac budowlanych. Ładowarka wyposażona w tylną łyżkę jest nazywana koparko-ładowarką.

Głównym elementem ładowarki jest łyżka czołowa czyli znajdująca się na przodzie ładowarki. Jest ona uruchamiana przez wysięgnik, który może być przegubowy : mówimy wtedy o wózku budowlanym teleskopowym lub wózku podnośnikowym o dużym tonażu.

Łyżka ładowarki jest zazwyczaj łyżką zwróconą na zewnątrz. Istnieje bardzo dużo rodzajów łyżek np. Łyżka skarpowa, podsiębierna, trapezowa, do rowów, 4 w 1, do rozdrabniania… System szybkozłącza pozwala na łatwą zmianę wyposażenia w razie potrzeby.

Od pierwszych modeli gąsienicowych stworzonych w latach 1930, i pierwszych ładowarek kołowych wprowadzonych na rynek w latach 1950 ładowarki budowlane bardzo się zmieniły. Stały się one wydajnymi maszynami wyposażonymi w wiele opcji : mocniejszy i ekologiczniejszy silnik, zoptymizowany układ hydrauliczny, ergonomiczne miejsce pracy, system przeciwko kołysaniu i ostrzeżenie przed przeciążeniem…

Konsultuj ogłoszenia używanych ładowarek takich marek jak : Cat, Komatsu, Volvo C.E., JCB, Bobcat, Liebherr, Case Construction.

Europa-Maszyny.pl to portal ogłoszeniowy używanych sprzętów robót publicznych, nowych lub powypadkowych

Giełda pozwalająca na kontakt między sprzedawcami i kupującymi (kupno / sprzedaż / wynajem długoterminowy) z rynku maszyn budowlanych.


Inne strony grupy :