Menu główne
Moje konto
Konstruktorzy maszyn budowlanych

Volvo CE wprowadza zasilanie elektryczne w sprzęcie kompaktowym

ECI - le 01/02/2019 15:47 - autorstwa
Konstruktorzy maszyn budowlanych
Volvo

Volvo Construction Equipment zamierza wyposażyć maszyny kompaktowe w silniki elektryczne. Firma zaczęła już rozwijać ładowarki na oponach kompaktowych oraz koparki bez silników diesla; trend ten powinien się utrzymywać aż do roku 2020.

Volvo CE wprowadza zasilanie elektryczne w sprzęcie kompaktowym

Klienci już wybierają silniki elektryczne

Przejście sprzętu Volvo CE na zasilanie elektryczne będzie przebiegało w kilku etapach. Pierszy będzie dotyczył wielu modeli koparek kompaktowych ( od EC15 do EC27) oraz wielu ładowarek na oponach kompaktowych (od L20 do L28). Aktualnie rozwijane są nowe napędy do tego typu sprzętu, zostaną one przedstawione w następnej edycji targów Bauma odbywających się w Monachium w dniach od 8 do 14 kwietnia, gdzie wystawiany jest sprzęt budowlany oraz górniczy.

Volvo CE zostaje w ten sposób pierwszym dostawcą maszyn ciężkich, który podejmuje tak zdecydowane zobowiązania i inwestuje w "elektryczną" przyszłość. Światowy rynek maszyn kompaktowych już ciepło przyjął ten trend. Volvo CE liczy również na informacje zwrotne od swoich klientów.

Czy będziemy mieli gamę w 100 % elektryczną?

W tej chwili tylko maszyny kompaktowe będą wyposażone w technologię z napędem bateryjno - elektrycznym. Volvo CE będzie prawdopodobnie używać diesli w przypadku dużych maszyn, które do pracy potrzebują większej mocy.

Producent chce zostać liderem na rynku elektrycznych maszyn budowlanych. Inwestuje w badania i rozwój w celu stworzenia gamy składającej się wyłącznie z elektrycznych maszyn kompaktowych. Powinna się ona pojawić na rynku w 2020 roku i sprostać oczekiwaniom klientów dbającym o ochronę środowiska.

 

 

Komentarze