Nowości Maszyny Budowlane i Budownictwo

Hyundai wprowadza na rynek nową ładowarkę kołową do przetwarzania odpadów

ECI - 31/05/2018 16:27:32 - autorstwa
Nowości Maszyny Budowlane i Budownictwo

Producent Hyundai właśnie wprowadził do obrotu nowy model ładowarki kołowej. Maszyna jest sprzedawana pod nazwą HL960 HD i jest przeznaczona do przetwarzania i recyklingu odpadów, odpowiadając na potrzeby runku europejskiego i północnoamerykańskiego.

Hyundai wprowadza na rynek nową ładowarkę kołową do przetwarzania odpadów

Urządzenie przystosowane do specjalnych warunków pracy

Waga obciążeniowa nowej ładowarki to 19 ton, posiada ona wiele zalet umożliwiających jej pracę w trudnym terenie. Inżynierowie Hyundai ponownie zaufali osiom, które wcześniej zostały zamontowane w modelu HL970. Dzięki temu, model HL960 HD posiada maksymalne obciążenie rzędu 44 ton na przedniej osi i 35 ton na osi tylnej.

Ta ładowarka kołowa posiada również zabezpieczenia najważniejszych elementów oraz operatora przez upadkiem materiałów. Przypominamy jednak, że ten sprzęt jest dostępny tylko opcjonalnie.

Nowe rozwiązania ładowarki HL960 HD

Model ten jest wyposażony w nowy napęd ze sterowaniem elektronicznym typu diesel Cummins QSB6.7 faza IV. Osiąga on moc 222 koni (166 kW) przy 2 200 obrotach na minutę. Zgodnie z wymogami wielu norm środowiskowych, zainstalowano automatyczny system zatrzymywania silnika i sprzęgła 5 biegowej skrzyni, co zapobiega znacznemu zużyciu paliwa i zmniejsza emisję gazów. Dodatkowo, funkcja ECO zapewnia stały nadzór pracy urządzenia.

Stanowisko prowadzenia również zostało zmodyfikowane. Operator pracuje teraz w nowej, wygłuszonej kabinie, co zapewnia mu odpowiedni komfort pracy.

Zainstalowany przełącznik ułatwia dostęp do komory silnika na czas interwencji utrzymania ruchu.

 

 

Komentarze

Aktualności na bieżąco

Prosimy czekać...