Nowości Maszyny Budowlane i Budownictwo

HX130 LCR, nowa koparka gąsienicowa marki Hyundai

05/07/2018 15:53:14
ECI - Aktualizacja: dnia : data - autorstwa
Nowości Maszyny Budowlane i Budownictwo

Spółka Hyundai Construction Equipment wprowadziła niedawno na rynek swój ostatni model koparki gąsienicowej. Maszyna funkcjonuje pod nazwą HX130 LCR, należy do sławnej serii HX. Ten model o wadze 13 T jest przeznaczony dla firm rozwijających się w obszarze koparek kompaktowych.

HX130 LCR, nowa koparka gąsienicowa marki Hyundai

Mocna, ekonomiczna i bezpieczna maszyna

Inżynierowie Hyundai wysposażyli HX130 LCR w napęd diesel Perkins 854 F o mocy 73,6 ch (55 kW). Posiada on filtr cząsteczkowy i spełnia wymogi normy środowiskowej Tier 4 final. Różne systemy, takie jak inteligentna kontrola mocy (IPC), tryb Eco Breaker lub zarządzanie mocą wspomagane komputerowo, umożliwia optymalizację zużycia paliwa z jednoczesnym zachowaniem dobrego poziomu wydajności.

Nawet jeśli położono nacisk na równowagę między wynikami, a oszczędnością, bezpieczeństwo nie zostało pominięte. Model ten jest wyposażony w system widoku panoramicznego Hyundai (AAVM), daje operatorowi widoczność na ekranie w polu 360 wokół maszyny.

Koparka stworzona do pracy na niewielkiej przestrzeni

Wysięgnik tej nowej koparki składa się z dwóch elementów, dzięki temu wydłuża się zasięg i zmniejsza przechył do przodu. Dodatkowo, wprowadzono zabezpieczenie przed uszkodzeniami. Dzięki tym rozwiązaniom, operator bezpiecznie pracuje na niewielkiej przestrzeni, na przykład w środowisku miejskim.

Układ hydrauliczny również uległ zmianie. Może on przyspieszyć prędkość cyklu o 13 % w stosunku do poprzednich generacji. Obejmuje on tryb wysięgnika "pływającego" co poprawia jakość robót ziemnych oraz precyzyjny tryb obrotowy do kontroli załadunku.

 

 

Komentarze

Aktualności na bieżąco

Prosimy czekać...