Nowości Maszyny Budowlane i Budownictwo

Terex wprowadza na rynek nowy dźwig wieżowy

ECI - 18/10/2018 09:32:46 - autorstwa
Nowości Maszyny Budowlane i Budownictwo

Producent Terex Cranes zaprezentował swój najnowszy projekt. To jest dźwig wieżowy i nazywa się CTL 272-18. Posiada wysięgnik nowej generacji oraz wiele innych nowych urządzeń.

Terex wprowadza na rynek nowy dźwig wieżowy

Wybór między różnymi konfiguracjami

Zespoły Terex Cranes odpowiedzialne za zaprojektowanie dźwigu wieżowego CTL 272-18 zostały zaprojektowane, aby umożliwić dostosowanie do jak największej liczby aplikacji i placów budowy. Aby sprostać temu wyzwaniu, klient ma do dyspozycji trzy maszty o różnej długości (H20 1,9 m, HD23 2,3 m i TS212 2,37 m).
Możliwe będzie również wybranie między podnoszeniem lekkich ładunków (wymagając tym samym prędkości) a przenoszeniem ciężkich ładunków (wymagających większej mocy).

Nowości żurawia wieżowegoz wysięgnikiem sterującym CTL 272-18

Podczas prezentacji skupiono się na maksymalnej długości wysięgnika. Może on teraz osiągnąć 61 m, czyli o 6 m więcej niż w poprzednim modelu.
Inżynierowie wyposażyli również ten CTL 272-18 w nowy system, który zwiększa jego udźwig do maksymalnie 18 ton. Rzeczywiście, Terex Power Plus zwiększy maksymalne obciążenie w krótkim okresie o więcej niż 10%. Jest również aktywny podczas określonych ruchów, takich jak ograniczone ruchy.
Wreszcie, maszyna ma nową wersję kabiny, wygodniejszą dla operatora, zaprojektowaną w celu umożliwienia mu bezpiecznego sterowania maszyną dzięki zmianom w systemie sterowania.

 

 

Komentarze

Aktualności na bieżąco

Prosimy czekać...