Menu główne
Moje konto
Nowości Maszyny Budowlane i Budownictwo

Nowe 30-tonowe koparki CAT w czołówce technologii

21/11/2018 09:07:56
ECI - Mise à jour : le 21/11/2018 09:07 - autorstwa
Nowości Maszyny Budowlane i Budownictwo
Caterpillar

Na rynek wchodzą dwie nowe koparki Caterpillar. Należą do kategorii maszyn 30 ton i są nazywane 330 i 330GC.

Nowe 30-tonowe koparki CAT w czołówce technologii

Ewolucja poprzedniego pokolenia

Według firmy Caterpillar ta nowa generacja jest bardziej ekonomiczna pod względem zużycia paliwa i kosztów utrzymania. Koparki mają rzeczywiście kilka innowacji, takich jak wspomagany tryb pracy, system chłodzenia, nowa przeciwwaga lub zsynchronizowane filtry z zasilaczem.
W porównaniu z odpowiednikami modeli poprzedniej generacji (a mianowicie modele 300F i 330D2), producent szacuje zysk 330 i 300 GC na około 20% w odniesieniu do zużycia energii, a także w odniesieniu do budżetu na konserwację.

Ultra podłączone koparki

Standardowo w wersji 330 technologia Cat Connect koncentruje i łączy różne systemy i oprogramowanie, aby zwiększyć wydajność koparki. W ten sposób urządzenie Cat Payload optymalizuje operacje ładowania, analizując obciążenie w czasie rzeczywistym. Zmniejsza to liczbę słabo napędzanych ciężarówek. Uczestniczy również w podnoszeniu, ostrzegając operatora w przypadku przeciążenia. Stopień 2D jest odpowiedzialny za dostarczanie informacji o bezpośrednim otoczeniu statku (nachylenie, głębokość i odległość od stoku). Wyniki pojawią się na ekranie dotykowym operatora.
Zwróć także uwagę na obecność systemu E-fence i oprogramowania Cat Link. Pierwsza pozwala na działanie łopaty nawet w ciasnych miejscach lub na obszarach miejskich, podczas gdy druga przekazuje informacje do odległych miejsc.

 

 

Komentarze