Menu główne
Moje konto
Nowości dotyczące Maszyn Budowlanych i Budownictwa

Cat przedstawia pierwszy buldożer z napędem elektrycznym

ECI - le 29/04/2019 13:43 - autorstwa
Nowości dotyczące Maszyn Budowlanych i Budownictwa
Caterpillar

Caterpillar zaprezentował buldożer pod nazwą D6 XE. Model ten posiada napęd elektryczny. Jest to światowa premiera tego typu sprzętu.

Cat przedstawia pierwszy buldożer z napędem elektrycznym

Efektywność energetyczna

Inżynierowie Caterpillar wybrali zasilanie energetyczne przy zastosowaniu technologii gwarantującej stałą moc oraz łatwe przechodzenie w szybki tryb pracy. Oszczędność energii jest szacowany na około ponad  30% w porównaniu z poprzednią generacją urządzeń (D6T).

Dodatkowe udogodnienia poprawiają wydajność buldożera D6 XE. Poziomowanie jest zapewnione dzięki nowej wersji płyty VPAT. Zmiany dotyczą również stanowiska operatora. Operator posiada do dyspozycji nowoczesną, komfortową kabinę, która pozwala mu się w zupełności skupić na bieżących zadaniach do wykonania.

Lepsze zarządzanie budżetem

Potencjalni nabywcy sprzętu będą mogli zamortyzować koszt zakupu w niecałe dwa lata, dzięki zwiększonej efektywności urządzenia i oszczędności paliwa. Utrzymanie urządzenia Cat D6 XE w dobrym stanie technicznym zostało uproszczone (natychmiastowa diagnostyka, łatwiej dostępne części, drabinka zamontowana z tyłu pojazdu); rzadziej też należy wykonywać niektóre przeglądy. Oznacza to mniejsze wydatki przewidziane na utrzymanie ruchu (12% oszczędność w porównaniu z poprzednią wersją).

Zastosowanie solidnych materiałów do produkcji Cat D6 XE powinno również mieć wpływ na znaczące przedłużenie okresu użytkowania sprzętu, co oznacza optymalny zysk z poniesionej inwestycji.

 

 

Komentarze