Menu główne
Moje konto
Nowości Maszyny Budowlane i Budownictwo

CAT wypuszcza na rynek ładowarkę do zastosowań podziemnych

ECI - le 20/06/2019 09:25 - autorstwa
Nowości Maszyny Budowlane i Budownictwo
Caterpillar

Caterpillar wprowadził na rynek nowy model ładowarki. Sprzedawana pod nazwą R2900, ładowarka jest szczególnie operacyjna dla aplikacji podziemnych i w kopalniach. Wyróżnia się wieloma funkcjami i napędem świetnej jakości.

CAT wypuszcza na rynek ładowarkę do zastosowań podziemnych

Zdalna kontrola

Ładowarka R2900 posiada wiele modułów technologicznych, takich jak ekran kontrolny wyświetlający stan urządzenia w czasie rzeczywistym lub zdalny system wymiany informacji. Dzięki aplikacji MineStar, operator jest w stanie zdalnie przejąć kontrolę nad pojazdem. Aby przystosować się do specyfiki pracy swoich klientów, Caterpillar proponuje swoje rozwiązuje Cat Get. Dzięki temu zyskujemy optymalizację użytkowania i trwałość łyżki, co zwiększa ogólną produktywność ładowarki.

Producent rozwinął również funkcje, które rozwijają operacje transportu bliskiego. Każdy element (łoże maszyny, pasy transmisyjne, filtry lub zbiornik) jest łatwodostępny, co skraca czas postoju maszyny w czasie interwencji.

Wydajny i czysty silnik

Caterpillar wybrał silnik Cat C15. Sześciocylindowy z turbokompresorem, rozwija moc 305 kW (czyli 409 koni) w optymalnej konfiguracji. Z tego typu wydajnością, należy wyposażyć się w wydajną i solidną chłodnicę, która sprawdzi się w najtrudniejszych warunkach pracy.

Silnik jest zgodny z najważniejszymi, obowiązującymi normami, z normami kanadyjnskimi i Unii Europejskiej włącznie (Canmet i Stage V). Producent stworzył system redukujący w znacznym stopniu emisję zanieczyszczeń, w tym dwutlenku azotu. W przypadku pracy podziemnej, urządzenie do filtrowania cząsteczek jest dostępne opcjonalnie.

 

 

Komentarze